Jak klasa 8a walczyła z uzależnieniem od Internetu ?
18 lutego 2021
Chludowo – BIEDRONKI – Kosmiczne przygody
19 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Golęczewo – świetlica: Dzień Kota w świetlicy szkolnej

17 lutego to ważna data dla miłośników zwierząt, ponieważ właśnie tego dnia przypada Dzień Kota. Sympatyczne zwierzątka, występujące niemalże w każdym gospodarstwie domowym, lubiane są za piękne futerko, niezależny charakter i cudowne mruczenie.. Koty były uważane w Egipcie za zwierzęta święte, a obecnie często są źle traktowane, porzucane i zaniedbywane.
Postanowiliśmy uczcić to nietypowe święto w naszej szkole, aby uzmysłowić uczniom, że każde zwierzę zasługuje na szacunek i dobre traktowanie. Poznaliśmy nieznane do tej pory ciekawostki o kotach i obejrzeliśmy tematyczne albumy.
Pomimo, że koty przesypiają 70 % swojego życia, potrafią rozbawić nas swoim zachowaniem do łez. Zwłaszcza małe kociaki są prawdziwymi mistrzami harców i niezwykłych wygibasów.
To niesamowicie sprawne zwierzaki, a brak obojczyka sprawia, że mogą wciskać się we wszystkie szczeliny. Dowiedzieliśmy się także, dlaczego lubią chować się w pudełkach, walizkach lub torbach.
Jest nam również nieco „żal” fantastycznych futrzaków, ponieważ nie rozpoznają słodkiego smaku!
Zajęcia artystyczne, w czasie których wykonaliśmy tekturowe koty, dostarczyły nam wiele radości. Wesoła gromadka, która stanęła w oknie naszej szkolnej świetlicy, umila pobyt w szkole każdego dnia.

Więcej zdjęć na naszym świetlicowym blogu: https://swietlicowechwile.blogspot.com/
Zapraszamy!

Małgorzata Golec

DAP
DAP

Komentarze są wyłączone.