Golęczewo: „Przyrodniku młody, ukaż świat przyrody’ – laureaci konkursu WPN
Chludowo: Poznajemy zwierzęta domowe – „Żabki”
12 listopada 2019
Szkoła ćwiczeń
13 listopada 2019
Chludowo: Poznajemy zwierzęta domowe – „Żabki”
12 listopada 2019
Szkoła ćwiczeń
13 listopada 2019
Pokaż wszystkie

Golęczewo: „Przyrodniku młody, ukaż świat przyrody’ – laureaci konkursu WPN

Podczas ubiegłorocznej wycieczki do Muzeum Przyrodniczego Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach uczniowie z klas I-III zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym przeprowadzonym w ramach zajęć edukacyjnych w „Leśnej Szkole” w Centrum Edukacji Ekologicznej w Jeziorach. Autorzy konkursu zwrócili się do uczestników: „Przyrodniku młody, ukaż świat przyrody”. Każde dziecko mogło narysować pastelami lub namalować farbami jedną pracę. Zadanie udało się wykonać niezwykle sprawnie, ponieważ wszystkim tkwiły w głowie obrazy, które mogliśmy obserwować na przepięknym terenie WPN podczas zakończonej zaledwie kilka minut wcześniej lekcji przyrody.

Na sobotę, 9 listopada 2019 r. dziewięcioro dzieci ze szkoły w Golęczewie wraz z rodzicami zostało zaproszonych przez Dyrekcję Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach na uroczyste otwarcie pokonkursowej wystawy oraz wręczenie dyplomów i nagród.

Wśród wyróżnionych osób znalazły się Lena Bździel, Martyna Baranowska oraz Wojciech Jaworski, Adam Bąbalicki, Adam Bekkouche i Mikołaj Hędrzak – uczniowie z klasy II F, jak również Milena Mroczek i Zuzanna Szymańska – uczennice z klasy III F.

Maksymilian Męczyński z klasy II F zdobył szóste miejsce spośród 12 nagrodzonych i był zarazem najmłodszym zwycięzcą tego konkursu. Liczba wyłonionych zwycięzców nawiązywała do 12 miesięcy, a jedną z wyjątkowych nagród jaką otrzymał nasz uczeń jest jego praca konkursowa zamieszczona w kalendarzu na rok 2020 wydanym przez WPN. Urokliwy obraz  Maksa można znaleźć w kalendarzu obok szóstego miesiąca – czerwca 2020 r.

Po wręczeniu nagród przybyli goście obejrzeli wszystkie wyróżnione i nagrodzone dzieła. Warto wspomnieć, że „nasza dziewiątka” została wybrana spośród ponad 700 uczniów biorących udział w konkursie i była jedyną tak liczną zwycięską grupą uczniów z jednej szkoły. Gospodarze zaproponowali nam również udział w warsztatach przyrodniczych, oczywiście w formie zabawy oraz ognisko.