Golęczewo: Dzień Dziecka w przedszkolu
14 czerwca 2022
Zagłosuj na Teatr Bez Granic – „Eliksir starości”
14 czerwca 2022
Pokaż wszystkie

Golęczewo: przedszkolaki z wizytą w drukarni

Według chińskiego przysłowia „książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”, ale aby on powstał potrzebna jest praca ogrodników czyli drukarzy. To oni tworzą niesamowite dzieła, którymi możemy zapełniać nasze domy. Aby bliżej przyjrzeć się temu co robią i dopełnić obchodzony w kwietniu „Tydzień z książką”, przedszkolaki z Golęczewa udały się do miejscowej drukarni przy ul. Tysiąclecia. Miały okazję zobaczyć tam, jak wygląda proces tworzenia książek, segregatorów, kalendarzy czy pudełek.
Same mogły wcielić się w grafika wykonując rysunki komputerowe oraz poznały zawód introligatora. Szczególne zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły nowoczesne maszyny, które tworzą okładki, naklejki oraz te tnące papier. Niezwykłe było to, że cała drukarnia wstrzymała produkcję i wszyscy pracownicy nie tylko nas powitali, ale z wielkim zaangażowaniem włączyli się w wyjaśnianie nam zawiłości swojej pracy.

Ta wycieczka uświadomiła nam, że należy poznawać zawody od podszewki w naszych rodzimych miejscowościach. Zmotywowało nas to tego, aby w nowym roku szkolnym odkrywać lokalne zakłady pracy, dzięki którym poznamy nowe zawody.

Bardzo dziękujemy kierownictwu i pracownikom firmy „Drukpolska”

Nauczycielki z przedszkola w Golęczewie