GOLĘCZEWO: Przedszkolaki z Golęczewa z wizytą w Ośrodku Edukacyjnym „Łysy Młyn”
Szkolne prelekcje z policjantami
16 listopada 2022
Moda mikołajkowa
17 listopada 2022
Szkolne prelekcje z policjantami
16 listopada 2022
Moda mikołajkowa
17 listopada 2022
Pokaż wszystkie

GOLĘCZEWO: Przedszkolaki z Golęczewa z wizytą w Ośrodku Edukacyjnym „Łysy Młyn”

W roku szkolnym 2022/2023 w naszym przedszkolu realizujemy autorski program edukacyjny „Cztery pory roku, polisensoryczne poznawanie przyrody”. Zgodnie z jego założeniami, przy ścisłej współpracy z rodzicami oraz Nadleśnictwem Łopuchówko, zorganizowana została wycieczka do Ośrodka Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”. 

Wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez panią Karolinę Prange poświęconych tematyce pszczół. Jak się okazało, dzięki ogromnej wiedzy i pasji prowadzącej, dzieci miały okazję nie tylko posmakować różnych rodzajów miodu, poznać pracę pszczelarza, ale także pod mikroskopem z bliska zobaczyć budowę pszczoły.

Dzieci próbowały i mogły zobaczyć miododajne rośliny i zioła. Poznały także właściwości prozdrowotne i zastosowanie wrotyczu, głogu, dzikiej marchwi i krwawnika.  

Wcieliły się również w rolę pszczoły i  z wielkimi okularami na nosie „latały” po przygotowanym torze przeszkód. 

Niezwykłą atrakcją dla dzieci był spacer wokół pobliskiego stawu i możliwość zobaczenia z bliska żeremie bobrów.

Dzięki tej wycieczce przekonaliśmy się, że podczas zwykłego spaceru możemy odkrywać niezwykłe, przyrodnicze skarby, które na każdym kroku rosną pod naszymi nogami.

Możecie się Państwo zatem sami przekonać o walorach przyrodniczych i edukacyjnych Łopuchówka odwiedzając nadleśnictwo, do czego bardzo zachęcamy: WARTO!!

Nauczycielki z przedszkola w Golęczewie