Wesołych Świąt
22 grudnia 2022
Gminny turniej koszykówki
22 grudnia 2022
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Przedświąteczne przygotowania u Detektywów

Święta Bożego Narodzenia to czas kiedy panuje magiczny nastrój, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Już same przygotowania do świąt, to feria mieniących się kolorów, dźwięków i wspaniałych zapachów, dzięki którym czujemy tę wspaniałą, świąteczną atmosferę.

Uczniowie drugiej klasy w przedświątecznym tygodniu postanowili wspólnie upiec i udekorować świąteczne pierniki – korzenne ciastka o aromatycznym zapachu i intensywnym smaku. Jest to tradycyjny przysmak, bez którego trudno sobie wyobrazić polskie Boże Narodzenie.
Smakowicie wyglądające wypieki, w kształcie bałwanków, choinek, gwiazdek, bombek czy samochodzików zostały fantazyjnie przystrojone przez DETEKTYWÓW kolorowym lukrem, masą i posypkami o różnych kształtach, kolorach i smakach. Wszystkie dzieci, niezwykle zaangażowane w kulinarne prace, nie mogły się doczkać skosztowania własnoręcznie przygotowanych pierników, a cudowny zapach unoszący się na szkolnych korytarzach dodatkowo wzmagał ich apetyt. W czasie świątecznego spotkania wigilijengo w końcu mogliśmy posmakować kolorowych słodkości, które wszystkim baaardzo smakowały.

Zapraszamy do obejrzenia galerii: