Chludowo: Owocowy tydzień u „Żabek”
8 października 2017
I miejsce tenisistów stołowych w Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego!
11 października 2017
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Międzynarodowy Dzień Muzyki

Ludwik Jerzy Kern niegdyś zapytał: „Czym jest muzyka? Może po prostu niebem, z nutami zamiast gwiazd?”…

Piątkowa uroczystość w Golęczewie, zorganizowana 6 października z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, była wieczorem pełnym magii. Wysłuchaliśmy różnych rodzajów utworów: klasycznych, pieśni ludowych,  poezji śpiewanej, muzyki filmowej, dziecięcej i rozrywkowej.  Przyjrzeliśmy się różnorodnym  instrumentom i wysłuchaliśmy informacji na temat ich budowy. Rozbrzmiewające w sali dźwięki gitary, flażoletów, klarnetów, fletów poprzecznych, saksofonów, trąbki, wiolonczeli i ukulele czarowały zasłuchanych gości.

Dziękujemy panu Krzysztofowi Antkowiakowi, który przy akompaniamencie gitary porwał do śpiewu zgromadzoną publiczność. Dziękujemy muzykom, którzy z entuzjazmem przyjęli zaproszenie na nasze święto: uczennicy klasy trzeciej – Lidii Kołodzińskiej, absolwentom – Zosi Rybak, Wiktorii Gołąb, Lenie Kuraszyńskiej, Mai Grupińskiej, Joasi Weymann, artystom Orkiestry Dętej z Chludowa – pani Agnieszce Kołodzińskiej, panu Kamilowi Andrzejewskiemu, Annie i Szymonowi Srokom, Hubertowi Stepce oraz Julii Bartyńskiej, jak również specjalnie zaproszonym gościom – pani Wiktorii Różyckiej i Wiktorii Ślusarskiej.

Dziękujemy panu Arkadiuszowi Brysiowi za pomoc techniczną i nagłośnienie, pani Urszuli Ćwiertni za przygotowanie bukietu kwiatów, państwu Ilonie Ciok oraz  Rafałowi Polaszewskiemu za fotograficzną relację z imprezy, a naszym trzecioklasistom: Lidii Kołodzińskiej i Vadimowi Ostapchukowi za prowadzenie uroczystości.

Pamiętajmy, że „piosenka jest dobra na wszystko” i kiedy tylko dopadnie nas jesienna chandra…wsłuchajmy się uważnie w słowa Jeremiego Przybory. Do zobaczenia za rok!

                                          organizatorki: Małgorzata Bartyńska Dorota Polichnowska

fot. Ilona Ciok

Komentarze są wyłączone.