ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
14 czerwca 2021
Wspólny wyjazd klas ósmych
15 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Lekcja historii

Wędrówki po Polsce, rozmowy o podróżach, wizyta w stolicy – czerwcowe tematy w klasie pierwszej były doskonałą okazją do zorganizowania małej wycieczki.
Żaden środek transportu nie był potrzebny, ponieważ powędrowaliśmy pieszo szlakiem historycznych obiektów Golęczewa.
Poznanie przeszłości naszej małej Ojczyzny okazało się wyjątkową lekcją nie tylko historii, ale również patriotyzmu.
Dzieci wysłuchały opowieści i ciekawostek na temat dawnej karczmy, szkoły, piekarni, pompowni. Na dłużej zatrzymaliśmy się przy Figurze Najświętszej Marii Panny.
Szacunek do miejsca pamięci i dbałość przez mieszkańców Golęczewa widoczne są każdego dnia, dlatego nie można przechodzić obok Figury obojętnie.
Przepięknie odnowiona, usytuowana blisko budynku szkoły, codziennie przypomina o niezwykłej historii naszej miejscowości.
Po powrocie do budynku szkoły przeprowadzone zostały zajęcia i zabawy, podczas których wykorzystano fotografie naszej miejscowości i prezentacje. Programowanie i kodowanie na macie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów. Każdy z nich miał okazję zaszyfrować drogę do wybranego obiektu wsi, jak również spróbować sił w czasie pokonania jej na macie.
Lekcje w terenie to niezwykle ciekawa i atrakcyjna forma edukacji. Uczniowie odkrywają nieznane dotąd fakty i ciekawostki, a przy okazji budują poczucie wspólnoty. Obecnie jest to szczególnie ważne i potrzebne.

Małgorzata Golec
Danuta Kamińska