Golęczewo: WIZYTA STRAŻY GMINNEJ
28 maja 2021
Zapowiedź filmu „A niech to Gęś kopnie!..”
30 maja 2021
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Biologia molekularna dla przedszkolaków

W miesiącu maju przeprowadzone zostały kolejne zajęcia w ramach projektu „Gdzie pracuje moja mama i mój tata”. Tym razem, dzięki zaangażowaniu rodziców nasze przedszkolaki miały możliwość zapoznać się z pracą biologa molekularnego oraz kierowcy rozwożącego świeże pieczywo.

Choć biologia molekularna jest dziedziną trudną, skomplikowaną, trochę może tajemniczą, to jednak nasze przedszkolaki z tym tematem poradziły sobie doskonale. Na początku dzieci zapoznały się z pojęciem komórki oraz dowiedziały się, że są z niej zbudowane wszystkie organizmy żywe. Każdy przedszkolak miał też możliwość obserwacji komórek pod mikroskopem. Na koniec wspólnie stworzyliśmy model komórki oraz pokrótce omówiliśmy jej budowę.

Kolejne zajęcia dotyczyły pracy kierowcy rozwożącego świeże pieczywo. Podczas tych zajęć dzieci poznały historię chleba i wspólnie stworzyły historyjkę obrazkową pt. „Od ziarenka do bochenka”. Następnie każdy miał możliwość wcielić się w rolę kierowcy, który dostarcza pieczywo do piekarni. W trakcie tego ćwiczenia dzieci doskonaliły kompetencje matematyczne oraz trenowały zmysł równowagi. Na koniec wspólnie upiekliśmy świeże bułeczki. Zapach, który tego dnia unosił się na przedszkolnych korytarzach… cudowny.

Zapraszam do obejrzenia krótkiej relacji.