Golęczewo: Obchody kociego święta w świetlicy
22 lutego 2022
Koncert
22 lutego 2022
Pokaż wszystkie

Golęczewo: Bal u królowej Zimy

Królowa Zima zaprosiła do swojego królestwa wszystkich uczniów szkoły, a zupełnie zapomniała o tym, że nadszedł dzień zabawy karnawałowej. Odpoczywała na leżaku, w słomianym kapeluszu i… w płetwach. Zaskoczone dzieci przypomniały, że to już 18 lutego i zostały zaproszone przez Zimę na bal!

Na szczęście w porę przypomniała sobie, że to najwyższy czas rozpocząć wspólny ubaw.

Na początek uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali taniec, który długo ćwiczyli w świetlicy szkolnej. Następnie, przy wesołej muzyce, stworzyli barwny korowód wyszukanych strojów. Na sali balowej pojawiły się liczne księżniczki, wróżki, panny z różnych części świata, zwierzątka, kwiatki, biedronki i motylki, żołnierze, diabły, piłkarze, kibice, piratka, spider – Man, policjant, Harry Potter, a nawet chemik i rzymianin!
Zabawom nie było końca!
   W kole „wędrował” czarodziejski worek, z którego każdy uczestnik losował zaskakujący element garderoby. I w ten sposób diabeł stał się aniołem, łobuz przemienił się w myszkę Miki, dziewczyna – kibic w królika, karateka i chomik tańczyli w jednej płetwie, a Harry Potter przystroił się w spódniczkę.

Śmiech i radość towarzyszyły każdej zabawie, jednak najwięcej emocji sprawiły wyścigi „sanek”, które zostały zastąpione przez ręczniki. W zimowym królestwie odbyła się także bitwa na śnieżki. W tej rozgrywce nie liczyła się jednak celność, a pozbycie się jak największej ilości kulek z połowy boiska własnej drużyny.
   Dzieci wróciły do swoich sal w doskonałych humorach, które jeszcze bardziej poprawiły przygotowane przez rodziców owocowe przysmaki, chrupki, ciastka i napoje.
Uczestnicy karnawałowej zabawy na długo zachowają w pamięci niezwykle radosne chwile. Wielu z nich już teraz zaczęło planować przebranie na następny bal, na którym spotkamy się dopiero za rok.
   Serdecznie dziękujemy Rodzicom oraz paniom: Kasi i Oli za ogromne zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku, strojów oraz dekoracji sali balowej i obsługę sprzętu  muzycznego.

Małgorzata Golec

Dorota Polichnowska