Szkolny turniej piłki nożnej dziewcząt
23 grudnia 2016
Półkolonie zimowe w Chludowie – terminy i informacje!
27 grudnia 2016
Pokaż wszystkie

Gimnazjum z Chludowa na drugim miejscu w Wielkopolsce!

19.12.2016 r. w Krzyżu Wlkp odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Gimnazjów w Tenisie Stołowym – ,,Gimnazjada 2016″.

Po pomyślnym pokonaniu poprzednich etapów (gminnych, powiatowych i rejonowych) nasi ping-pongiści (Patryk Maciorowski i Ignacy Glura) zmierzyli się z najlepszymi szkołami w województwie wielkopolskim.

Zmagania rozpoczęły się pojedynkami w grupach, gdzie udało się wygrać dwa mecze i awansować
z pierwszego miejsca do fazy ćwierfinałowej. Tam nasi zawodnicy, w stosunku 3:2 wygrali najpierw z gimnazjum z Lubasza, a następnie w półfinale z gospodarzem imprezy, drużyną z Krzyża Wlkp. Szczególnie ten mecz utkwił wszystkim w pamięci, gdyż chłopacy, mimo żywiołowego dopingu gospodarzy, zachowali ,,chłodną głowę” i wygrali po dramatycznym meczu 3:2. Ten mecz kosztował jednak naszych zawodników sporo sił i w finale, mimo wyrównanych pojedynków przegrali z faworytem imprezy – gimnazjum ze Śmigla –  0:3.

O sukcesie naszych tenisistów zdecydowała przede wszystkim dobra, równa gra obu zawodników, oraz bezbłędny debel, który aż trzykrotnie przechylał szalę zwycięstwa na naszą korzyść.

Przed zawodami wydawawało się, że szczytem możliwości będzie zajęcie miejsc w przedziale 5-8, jednak sport pozostaje piękny i nieprzewidywalny. Sukces ten jest nagrodą dla chłopaków za wiele godzin treningów spędzonych  ,,przy stole” i  nauką dla innych, że warto przykładać się do tego co robimy;)

Raz jeszcze gratulujemy!

 

Komentarze są wyłączone.