Gimnazjaliści na trzecim miejscu w Powiecie Poznańskim w tenisie stołowym !

Ciekawie o rzeczach błahych
4 listopada 2018
Spotkanie z Mirosławem Chudym
4 listopada 2018
Pokaż wszystkie

Gimnazjaliści na trzecim miejscu w Powiecie Poznańskim w tenisie stołowym !

31.10.2018 r. w miejscowości Pecna odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej  Powiat Poznańskiego w Tenisie Stołowym.  Naszą szkołę reprezentowali Ignacy Glura, Tytus Korzeniewicz  oraz Dominik Winiecki.

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie młodszych kolegów, nasi gimnazjaliści obiecywali, że również tanio skóry nie sprzedadzą i powalczą, pomimo silnej konkurencji, o jak najwyższe miejsce na szczeblu powiatu. Tak też się stało. Nasi tenisiści najpierw wygrali swoją grupę ze szkołami z Lubonia oraz z Pecnej i awansowali do finałowej trójki.
W pierwszym meczu nasi zawodnicy przegrali 1:3 z drużyną z Rokietnicy, by następnie wygrać 3:2 ze zwycięzcą zawodów drużyną z Tulc. Bilans ten dał naszej szkole trzecie miejsce i awans do zawodów rejonowych. Do zajęcia pierwszego miejsca zabrakło jednej wygranej gry…

Wszyscy nasi zawodnicy wspięli się na wyżyny swoich umiejętności. Lider drużyny Ignacy zwyciężył w siedmiu partiach, przegrywając tylko jedną grę. Świetnie wspierali do Dominik i Tytus, którzy mimo mniejszego doświadczenia w zawodach międzyszkolnych, wygrali z wieloma, wydawałoby się, mocniejszymi zawodnikami.

Gratulujemy!

Komentarze są wyłączone.