Finał akcji „Marzycielska Poczta”
11 grudnia 2018
Plebiscyt ,,Nauczyciel na medal” – nasze finalistki
12 grudnia 2018
Pokaż wszystkie

Dzień Dobrego Słowa – edycja grudniowa już w czwartek!

13 grudnia 2018 roku – przypada święto Dnia Dobrego Słowa. Ta data znajduje się pomiędzy dwoma ważnymi wydarzeniami: 100 leciem Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. To bardzo ważne daty dla każdego Polaka, małego i dużego. W tym miesiącu – przeżywamy też czas adwentu, oczekiwania na łamanie się opłatkiem. Właśnie dlatego w nadchodzącej akcji odwołujemy się do wdzięczności i dobroczynności.

W listopadzie, podczas patriotycznego wydania Dnia Dobrego Słowa promowaliśmy hasło ,,Jestem dumnym uczniem z Chludowa, stąd dobro wyniosłem”. Także teraz pamiętając o nim prosimy o włączenie się w promocję dobra.

Dzień Dobrego Słowa -nasze comiesięczne działanie promujące piękno języka polskiego wpisuje się w ideę mówienia dobrymi słowami oraz codziennego promowania dobra! Właśnie dlatego 13 dnia każdego miesiąca  na wchodzących do szkoły uczniów czeka  specjalne powitanie: plasterek cytryny  wyzwalający uśmiech lub  plakat czy hasło niosące pozytywną energię.

Tym razem prosimy, aby uczniowie przynieśli  coś od siebie do szkoły !                                                                        Zbieramy drobnostki, rzeczy zalegające w szafach lub w szufladach, którym można nadać drugie życie. Przeznaczymy je na kiermasz, który z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowany będzie przez OPS i naszych uczniów z Koła Wolontariatu. Prosimy zajrzeć do szaf lub szuflad.

Przyniesione przez uczniów rzeczy będą nagrodzone pochwałami. Proszę więc złożyć je do odpowiednio przygotowanego kartonu i wpisać się na listę darczyńców.

Dzień Dobrego Słowa -nasze comiesięczne działanie promujące piękno języka polskiego wpisuje się w ideę mówienia dobrymi słowami oraz codziennego promowania dobra!

Promujmy dobroczynność, promujmy dobre słowa!

Organizatorzy.