Akcja charytatywna: „Wyślij pączka do Afryki”
5 lutego 2021
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
7 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Dzień Bezpiecznego Internetu

Każdego roku realizujemy w szkole zajęcia związane z poszerzaniem wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się w Internecie.

Klasa 4a zaprosiła mnie na rozmowę o tym jak być bezpiecznym i zdrowym już w piątek chociaż najwięcej działań związanych z projektem Dzień Bezpiecznego Internetu zaplanowany jest w naszym kraju na 9 lutego.

Obecnie przeżywamy trudny czas realizacji zajęć lekcyjnych online, co powoduje, że nasi uczniowie spędzają przed komputerem dużo czasu, zbyt dużo zdaniem osób, którym prawidłowy rozwój młodego człowieka leży na sercu. Również nasza lekcja odbywała się online ;-(

Spotkanie rozpoczęliśmy więc od ćwiczeń Brain stimulating exercises!,

Gorąco zachęcam do stosowania takich przerywników, ponieważ dzięki nim nie tylko trenujemy nasze ciało, ale również stymulujemy prawą i lewą półkulę mózgu do pracy,. Co równie ważne zwykle wśród ćwiczących wywoływany jest uśmiech na twarzach, a o potrzebie uśmiechania się do siebie i o przeżywania radości uczniowie mówili na tej lekcji bardzo wyraźnie.

Zachęcam więc gorąco i załączam link polecany przez dziennik librus:: https://www.youtube.com/watch?v=PDji8Q2lGQA

Uczniowie z uwagą słuchali krótkiego wykładu a następnie prezentując szeroką wiedzę na temat radzenia sobie z trudnościami i hejtowaniem chętnie się swoimi spostrzeżeniami dzielili.

Uczniom klasy 4a oraz wychowawczyni p. Joli Kasińskiej bardzo dziękuję za zaproszenie.

Wszystkim zalecam internetową ostrożność i uważność.

Warto wiedzieć : https://sieciaki.pl/warto-wiedziec/zasady-bezpieczenstwa

Iza Kachlicka- pedagog szkolny