Polonistce brakuje słów, więc powie tylko DZIĘKUJĘ
13 listopada 2018
XXV Rajd Niepodległościowy
15 listopada 2018
Pokaż wszystkie

Jestem dumnym uczniem z Chludowa, stąd dobro wyniosłem…

Jestem dumnym uczniem z Chludowa, stąd dobro wyniosłem – pod takim hasłem przebiegła listopadowa edycja Dnia Dobrego Słowa.

Dzień Dobrego Słowa to projekt  bardzo kreatywnie  realizowany w Zespole Szkół im. o. M. Żelazka w Chludowie w celu zapobiegania agresji słownej i promocji pozytywnej komunikacji. Na listopadowe wydarzenie podjęto współpracę z wyjątkowymi osobami. Jedną z nich była mama Kornelii i Wiktora, która przygotowała piękne, patriotyczne plakaty oraz naklejki z wyjątkowym napisem: Jestem dumnym uczniem z Chludowa – stąd dobro wyniosłem. Z tej okazji powstał również plakat zaprojektowany przez tatę Igora. Wchodząc do szkoły uczniowie mogli podziwiać plakaty oraz otrzymali naklejki, które miały cały dzień przypominać uczniom o ważnych wartościach, których chcemy ich nauczyć.

Dodatkowo na korytarzu rozbrzmiewały dźwięki nowej piosenki promującej naszą szkołę: Chludowska szkoła. To raperski utwór naszego absolwenta -Filipa Pawlaka- promujący wartości, które każdy uczeń odnajdzie na ulicy Szkolnej 3 w Chludowie.

Piękne motto otrzymała również p. Renata Piątkowska, która w bibliotece gminnej opowiadała nam o Irenie Sendlerowej, sprawiedliwej wśród narodów świata. Spotkanie z p. Piątkowską zorganizowane przez Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Suchym Lesie  było piękną lekcją historii, lekcją o wydarzeniach, o które nigdy nie mogą być  zapomniane!  Irena Sendlerowa mawiała zawsze, że najważniejsze jest DOBRO więc koniecznie trzeba go szukać, znajdować i promować !

Listopadowy Dzień Dobrego Słowa  realizowany był także w szkole w Golęczewie. W kl. 2 i 3 odbyły się rozmowy na temat siły dobrych słów a pretekstem do nich był klip nagrany przez ich starszego kolegę Filipa wspólnie obejrzany przez uczniów i nauczycieli.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji tego dnia.

Izabela Kachlicka