Wieczór filmowy cz. II
30 października 2017
Święto Dyni – „Krasnoludki” z Chludowa
31 października 2017
Wieczór filmowy cz. II
30 października 2017
Święto Dyni – „Krasnoludki” z Chludowa
31 października 2017
Pokaż wszystkie

Czas dla zawodowców cz.3

W piątek w naszej szkole gościliśmy pana  Andrzeja Biernackiego, producenta filmu o  o. Marianie Żelazku- patronie naszej szkoły.

Korzystając z wizyty  przedstawiciela tak ciekawego zawodu Karolina, Jagoda i Hubert-uczniowie  klasy  VII a , którzy odbywają właśnie lekcje doradztwa zawodowego przeprowadzili  wywiad. Chcieli dowiedzieć się  która szkoła przygotowuje do pracy operatora filmowego i reżysera i  jakich predyspozycji i  cech charakteru ten zawód wymaga. Nasz gość  odpowiadał na pytania uczniów bardzo chętnie i precyzyjnie. Ukończył Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie .Rynek pracy dla filmowców jest bardzo szeroki a pan Andrzej jest sam dla siebie pracodawcą. Prowadzi firmę.,, Idea for Film”, która zajmuje się produkcją filmów dokumentalnym i reportaży.

Aktualnie p. Andrzej przygotowuje film na zlecenie o. Werbistów o naszym patronie, ale w Internecie można zobaczyć również film o generale Gryfie czy reportaż z Natalią Nykiel. Wyprodukowane na zlecenie telewizji .

Zdaniem pana Andrzeja  osobę wykonujące zawód reżysera i operatora  musi cechować punktualność , cierpliwość i ogromne zaangażowanie oraz  pomysłowość i zainteresowanie światem.

Tekst I. Kachlicka