Dobry uczynek
16 maja 2018
Przedszkolaki i ich rodzice rozważają o szacunku
17 maja 2018
Pokaż wszystkie

Dzisiaj na uczniów Zespołu Szkół im. o. Mariana Żelazka czekała wspaniała niespodzianka. Od godziny 18 gościli oni swoich przyjaciół z Poronina.

Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował dyskotekę. Zostały zakupione napoje, ciastka. Z kolei ciasta zostały przygotowane przez rodziców naszych uczniów. Wydarzenie rozpoczęło się słodkim poczęstunkiem i spotkaniem zapoznawczym naszych uczniów z gośćmi oraz absolwentami szkoły, który wspólnie z nami się bawili. Następnie wspólnie wszyscy bawili się do najlepszych utworów tanecznych. O godzinie 19 uczestnicy dyskoteki mogli zjeść pyszną, gorącą pizzę i chwilkę odpocząć. Po przerwie zabawa ponownie się rozpoczęła, a uczniowie z Poronina zaprezentowali się w góralskich utworach: Hej, bystra woda oraz regionalnym utworze o Poroninie. Nie obyło się również bez pokazu tanecznego naszych gości, którzy pokazali, jak górale tańczą Zbója. 

Wydarzenie było okazją nie tylko do świetnej zabawy, ale również nawiązania nowych znajomości oraz poznania kultury innych regionów Polski. Szkoda, że zabawa trwała tak krótko. Mamy jednak nadzieję, że będziemy mieli okazję do ponownego odtańczenia Zbója już w czerwcu, podczas naszej wizyty w Poroninie lub za rok na kolejnej wymianie Chludowo-Poronin.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, wszystkim uczestnikom, opiekunom: p. Justynie Wieczorkiewicz, p. Magdalenie Karaś, p. Natalii Kijek oraz s. Rafaeli oraz rodzicom, którzy wspomogli nas w organizacji tego wydarzenia. W szczególności podziękowania kierujemy do p. Magdaleny Rusinek, która zaopiekowała się naszymi uczniami podczas zabawy.

Wymiana międzyszkolna jest częścią realizowanego projektu Rodzina na szóstkę! Wkrótce nasi uczniowie odwiedzą górali i zapoznają się z ich tradycją, kulturą i gastronomią. Szczegóły wkrótce.

Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

 

 

 

Komentarze są wyłączone.