Malowany kwiatami Dzień Dziecka
4 czerwca 2021
1 czerwca – Dzień Dziecka
7 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

„A niech to Gęś kopnie” w Starym Barze

Czy można złość przekuć w sukces? Czy Kacper zdąży naprawić swój błąd? 

Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć w najnowszym filmie Stowarzyszenia Artystycznego „Twórczość Bez Granic” i Zespołu Szkół w Chludowie pt. „A niech to Gęś kopnie”, którego uroczysta premiera odbyła się 31 maja w siedzibie Starego Baru. Była to pierwsza i jakże długo wyczekiwana przez wszystkich okazja do spotkania się „na żywo”, po męczącym czasie związanym  

z obostrzeniami wynikającymi  z pandemii  Covid-19, oczywiście przy zachowaniu wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa.  

Goście, witani przez p. Beatę Bodzek, p. Joannę Napierałę i p. Martę Dybałę oraz młodych aktorów, po przejściu- jak na premierę przystało- po czerwonym dywanie, zasiedli w sali kinowej. Po kilku słowach wprowadzenia widzowie obejrzeli pierwszy pokaz filmu.  

Po zakończonej projekcji oklaskom nie było końca.  Na scenie, oprócz p. Beaty, 

 p. Joanny i p. Marty – pomysłodawczyń i scenarzystek, pojawili się p. Bogdan Żyłkowski 

– opiekun artystyczny całego przedsięwzięcia i wieloletni przyjaciel Teatru Bez Granic 

oraz p. Delfin Łakatosz, który nakręcił poszczególne sceny filmu i po mistrzowsku skomponował z nich spójną całość. Zwieńczeniem pokazu było wspólne zdjęcie aktorów grających w filmie wraz z jego twórcami. 

Po części artystycznej, w drodze do sali, w której czekał na gości słodki poczęstunek, można było zapoznać się z filmową działalnością Stowarzyszenia, zapisaną na plakatach reklamujących  poprzednie produkcje. 

Na koniec, należy dodać, że premiera filmu pt. „ A niech to Gęś kopnie” była wydarzeniem artystycznym inicjującym obchody dwudziestolecia istnienia Teatru Bez Granic.  

tekst – Edyta Hącia

zdjęcia – Krzysztof Haduła