Bądź małym artystą w ferie!
12 stycznia 2021
Chludowo: Wielka bitwa na śnieżki!
13 stycznia 2021
Pokaż wszystkie

A co jeśli nie masz farb, a chcesz malować?

Jeśli lubisz malować, a nie masz farb to spróbuj malować kawą.

Spodoba Ci się monochromatyczne malowanie brązowym kolorem kawy, a do tego pobudzi zmysł wzroku i węchu. Najlepiej sprawdzi się kawa rozpuszczalna. Trzeba zaparzyć kawę i rozlać ją do kilku pojemników, stopniowo rozrzedzając. Malując kawą pracujemy jak w technice akwareli, zaczynamy od najjaśniejszego koloru, średnie odcienie nakładamy po wyschnięciu poprzednich warstw a najciemniejszym kolorem podkreślamy detale.

A może lubicie herbatę?

Może być czarna, różana, zielona. Ta technika pozwala na wspaniałą zabawę dla dzieci, mają one okazję oglądać, rozróżniać i nazywać kolory oraz ich nasycenie a do tego wyciskać w palcach herbatę z torebek. To świetna zabawa dla małych paluszków. Do zabawy wystarczą różnego rodzaju i koloru herbaty, a zamiast kartki możemy użyć kawałków płótna, w efekcie czego powstaną płócienne obrazy.

A co powiecie na malowanie lodem, zwłaszcza zimą?

Malowanie lodem to wspaniała zabawa kreatywna dla małych odkrywców. Do malowania lodem potrzebujemy: wodę, barwniki spożywcze, może być sok z malin, jagód, patyczki do szaszłyków lub laryngologiczne, pojemnik na lód. Mieszamy wodę z barwnikami, zalewamy pojemniki do lodu i wkładamy patyczki, po czym odstawiamy do zamrażalnika na kilka godzin i gotowe. Pozostaje nam tylko wyobraźnia do twórczości. Dla wzmocnienia efektów malarskich możemy nasze lodowe farby posypać odrobiną soli lub trochę posmarować patyczkiem zanurzonym w  oleju. Farby lodowe rozpływają się podobnie jak akwarele.

Życzę miłej i pięknej aktywności twórczej.

Magdalena Kowalska

Komentarze są wyłączone.